Çakraların Kutsal Gerçekliği

Ruhsal görevimiz; Ruhun ve Bedenin, Düşüncenin ve Eylemin, Fiziksel ve Zihinsel gücün enerjilerini dengelemeyi öğrenmektir. Sorunlara ruhsal bir çerçevede görmek iyileşme süreçlerini hızlandırır. İnsana dair her türlü stres ruhsal bir bunalım olup aynı zamanda ruhsal öğrenme için bir fırsatdır.

Kutsal enerji biyolojik sistemlerimizin doğasında, özünde olduğundan zihnimizden gelen her düşünce, beslediğimiz her inanç, yapışıp kaldığımız her anı, ruhumuz ve bedenimiz için pozitif ya da negatif bir komuta dönüşür.

Çakralar, kişinin yedi farklı aşama aracılığıyla olgunlaşmasını ifade eden arketipsel bir betimlemedir. Bizim yavaş yavaş fiziksel dünyanın baştan çıkarıcı çekimlerin üstesinden gelerek kutsal olana doğru aşama aşama yükselmekte olduğumuzu ifade ederler.

Her çakra ruhsal bir hayat dersini ya da tüm insanlara dair ortak bir zorluğa veya sınavı temsil eder. Kişi her bir çakrada ustalık kazandıkça yolculuğunda ruhsal bilinçliliğe giden yolda ilerlemesine yardımcı olacak olan öz bilgiyi ve gücü kazanarak ruha katar.

Yedi kutsal hakikat, bize sistemlerimizde dolaşan gücü ya da yaşam gücünü nasıl yönlendirebileceğimizi öğretir. Aslında biz bu hakikatleri yedi güç merkezimizde tutarız.

Çakraların Kuhsal Gerçekliği

1. Çakra: Kabile Çakrası

Kutsal Gerçek: “Hepimiz Biriz”

2. Çakra: Eş / Ortaklık Çakrası, ilişkilerin gücünü temsil eder

Kutsal Gerçek: “Birbirinizi Onurlandırın”

3. Çakra: Kişisel Güç Çakrası

Kutsal Gerçek: “Kendini Onurlandır”

4. Çakra: Duygusal Güç Çakrası

Kutsal Gerçek: “Sevgi İlahi Güçtür”

5. Çakra: İrade Gücü Çakrası

Kutsal Gerçek: “Kişisel İradeyi İlahi İradeye Bırak”

6. Çakra: Zihin Çakrası

Kutsal Gerçek: “Yalnızca Gerçeği Ara”

7. Çakra: Ruh Çakrası

Kutsal Gerçeklik: “Anda Yaşa”

Kaynak: Carolime Myss, Ruhun Anatomisi